Regeneracja układu kierowniczego

Jedną z naszych usług jest regeneracja układu kierowniczego. Przekładnia, maglownice i kolumny kierownicze wchodzące w jego skład ulegają bowiem zużyciu wraz z wieloletnią eksploatacją. Wpływa na to m.in. poruszanie się po drogach pełnych przeszkód, a także częste wchodzenie w zakręty. Kiedy koła są skręcone, przekładnia kierownicza jest bardziej eksploatowana, a więc zużywa się szybciej. Jeśli podczas jazdy dochodzi do powstania luzu w przekładni, odczuwalnego na kierownicy, może to świadczyć o konieczności udania się do serwisu.

Regeneracja układu kierowniczego pozwala na uniknięcie konieczności zakupienia nowego egzemplarza. Zajmujemy się demontażem wyeksploatowanego elementu z samochodu, a następnie wymianie elementów, które uległy zużyciu w największym stopniu. Mowa tu o uszczelniaczach, drążkach kierowniczych czy końcówkach. Profesjonalna regeneracja układu kierowniczego ma za zadanie doprowadzić go do stanu używalności. W tej formie z systemy będzie można korzystać jeszcze przez kilka lat. To tańsza alternatywa dla wymiany całego układu, co zwykle wiąże się z kosztem wynoszącym nawet kilka tysięcy złotych. Wykonujemy również regenerację wahaczy i innych elementów konstrukcji pojazdów.

Przeprowadzamy regenerację układu kierowniczego zarówno w samochodach osobowych, jak i dostawczych i ciężarowych. Sprawdzamy, czy dany system da się jeszcze odnowić, czy konieczna jest jego wymiana na nowy egzemplarz. Wykonujemy wszystkie czynności profesjonalnie, by układ mógł działać sprawnie przez kolejne lata. Ma on bowiem bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy.