Diagnostyka komputerowa samochodu

W naszym serwisie wykonujemy diagnostykę komputerową samochodu. Polega ona na podłączeniu pojazdu do komputera diagnostycznego poprzez złącze OBDII, które montuje się w autach wyprodukowanych po 1 stycznia 2001 roku. Na tej podstawie system czyta wszystkie parametry samochodu i błędy zapisane w sterowniku. Pozwala to na szybsze określenie problemu występującego w aucie, co znacznie skraca czas diagnozy. Diagnostyka komputerowa jest wykorzystywana m.in. w serwisie sterowników EPS. Zaleca się jej przeprowadzenie w sytuacji, gdy zauważysz kontrolki na desce rozdzielczej, np. check engine w kolorze żółtym czy wtedy, kiedy jednostka napędowa zacznie działać inaczej niż zazwyczaj.

Co można wykryć poprzez wykorzystanie diagnostyki komputerowej?

Diagnostyka komputerowa samochodów pozwala na sczytanie kodów usterek różnych systemów, m.in. ABS, AIRBAG, SRS, EPC czy ASR. Służy ona także do kontrolowania parametrów rzeczywistych pojazdu w trakcie jazdy. Mowa tu m.in. o temperaturze, przepływomierzu czy czasach wtrysku. Poprzez zastosowanie diagnostyki komputerowej samochodów serwisant może szybko pozyskać wiele ważnych informacji, dotyczących działania wszystkich systemów w pojeździe.

Przeprowadzamy diagnostykę komputerową samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Działamy zwłaszcza na terenie województwa śląskiego. Wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który pozwala na szybkie wykrywanie problemu i przystąpienie do naprawy.