Regeneracja kolumny kierowniczej

Układ kierowniczy jest jednym z najważniejszych w konstrukcji całego samochodu. Wiąże się to jednak z faktem, że każdego dnia zostaje on poddany intensywnej eksploatacji. Z czasem może dojść do jego uszkodzenia. Wówczas konieczne jest odwiedzenie serwisu, w którym można wymienić zniszczony element lub przeprowadzić regenerację kolumny kierowniczej.

Regeneracja kolumny kierowniczej polega na wymianie elementów, które zostały wyeksploatowane w największym stopniu. Wówczas możliwe jest wykorzystywanie sprawnych części przez kolejne miesiące. Podczas regeneracji kolumny kierowniczej wymienia się m.in. takie elementy, jak:

  • uszczelnienia,
  • końcówki kierownicze,
  • tuleje pierścieni i łożysk,
  • krzyżaki,
  • drążki.

Dokładny przebieg regeneracji zależy od tego, w jakim stanie jest dany element. W naszym serwisie zajmujemy się wymontowywaniem takich części z pojazdu i ich odnawianiem. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą kupować nowej kolumny kierowniczej. Większość egzemplarzy można bowiem z powodzeniem poddać regeneracji, która jest tańsza niż kompleksowa wymiana całego elementu.

Odnawianie kolumny wchodzi w skład bardziej rozległej usługi, jaką jest regeneracja układu kierowniczego. W ten sposób można doprowadzić do odpowiedniego stanu cały system, co znacznie ogranicza koszty związane z naprawą. W naszym serwisie wykorzystujemy wysokiej jakości części, które pozwalają na bezpieczne korzystanie ze zregenerowanej kolumny kierowniczej. Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane naprawą samochodów w Bytomiu.