Geometria kół

Geometria kół to poprawne ustawienie kątów w zawieszeniu. Na taką usługę należy umówić się w sytuacji, gdy zauważone zostaną następujące objawy:

  • kierownica nie jest ustawiona na wprost do kierunku jazdy,
  • dochodzi do nierównomiernego zużycia opon,
  • samochód zachowuje się nienaturalnie podczas jazdy.

W wielu samochodach ustawia się wyłącznie zbieżność i rozbieżność kół przedniej osi, ponieważ nie jest możliwa regulacja parametrów takich, jak kąt pochylenia koła czy kąt wyprzedzenia i pochylenia sworznia zwrotnicy.

Prawidłowa geometria kół jest bezpośrednio powiązana z działaniem całego układu kierowniczego. Zajmujemy się kompleksowymi naprawami, oferując m.in. regenerację maglownicy. Prawidłowe funkcjonowanie systemu pozwala bowiem na zachowanie bezpieczeństwa w trakcie jazdy. W naszym serwisie możemy zrealizować kilka usług jednocześnie, naprawiając zarówno elementy układu kierowniczego, jak i geometrię kół.

Na czym polega ustawianie geometrii kół?

Podczas ustawiania geometrii kół samochód musi wjechać na stanowisko pomiarowe. W tym miejscu sprawdza się ciśnienie w poszczególnych oponach. Następnie zakłada się głowice pomiarowe oraz ustawia się kierownicę na wprost do kierunku jazdy. Kolejnym krokiem jest przystąpienie do regulacji geometrii kół.

Sposób ustawiania geometrii kół zależy w dużej mierze od zastosowanej metody. Wyróżnia się technikę komputerową i laserową. Na ustawianie geometrii kół należy umówić się po każdej ingerencji w układ zawieszenia.