Regeneracja maglownic

Regeneracja maglownic jest najpopularniejszą usługą dotyczącą naprawy całych układów kierowniczych. Dotyczy ona przekładni, która niszczy się wraz z eksploatacją. Podczas skręcania, zwłaszcza w miejscu, dochodzi do naturalnego zużywania się niektórych elementów. Z czasem maglownicę może dotknąć również korozja.

Jeśli podczas jazdy zauważalne są charakterystyczne luzy lub stukanie, zazwyczaj świadczy to o konieczności naprawy maglownicy. Wówczas pojawiają się dwie możliwości – wymiana na nową lub regeneracja. Drugie rozwiązanie polega na zastosowaniu nowych elementów eksploatacyjnych. W ten sposób można przywrócić maglownicę do odpowiedniego stanu, pozwalającego na wykorzystywanie przez kolejne lata.

Czy regeneracja maglownic się opłaca?

Regeneracja maglownic jest alternatywą dla kupowania nowych elementów tego typu. Koszt wykonania kompleksowej wymiany to zwykle nawet kilka tysięcy złotych. Regeneracja maglownicy jest znacznie tańsza. Wówczas wydatki ograniczają się jedynie do wymiany elementów eksploatacyjnych, które są zdecydowanie najbardziej podatne na zużywanie. Na takie rozwiązanie często decydują się osoby chcące zminimalizować koszty. Regeneracja przekładni kierowniczych jest możliwa zarówno w przypadku samochodów osobowych, jak i dostawczych i ciężarowych. Dysponujemy wiedzą i umiejętnościami, które pozwalają na regenerowanie układów kierowniczych w pojazdach różnych marek. Działamy zwłaszcza na terenie Bytomia, świadcząc usługi dla klientów z tego miasta oraz z całego województwa śląskiego. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów naprawy.